Θα λάβω σοβαρά τη γνώμη σου την οποία θεωρώ ιδιαίτερης βαρύτητας. Απλώς για τον αντίλογο θα αναφέρω για ποιους λόγους δεν θα έβαζα το "ΟΧΙ" στην οικοδομική άδεια.

1. Για να αιτιολογήσω στην Τεχνική Έκθεση τις συνθήκες "μη ύπαρξης οικοδομικής άδειας" θα πρέπει να συντάξω τοπογραφικό διάγραμμα προκειμένου να ελέγξω την αρτιότητα-οικοδομησιμότητα, το οποίο δεν απαιτείται όταν υπάρχει οικοδομική άδεια. Το γεγονός ότι γνωρίζω το μη άρτιο εμβαδό είναι από το τοπογραφικό διάγραμμα και βάσει της εμπειρίας μου. Δεν έκανα έλεγχο ούτε με υποχρεώνει νομίζω ο Νόμος να κάνω έλεγχο τοπογραφικού διαγράμματος.

2. Όπως είπες "Το "ΌΧΙ" στην οικοδομική άδεια το βάζεις σε κάθε περίπτωση όπου το γεωτεμάχιο δεν είναι άρτιο και οικοδομήσιμο" Οι διευκρινίσεις στο Παράρτημα Α αναφέρουν επιπλέον το εξής: Θεωρείται ότι δεν υπάρχει οικοδομική άδεια αποκλειστικά για τις αυθαίρετες κατασκευές που εκτελέστηκαν καθ' υπέρβαση της δόμησης τηα κάλυψης του ύψους των προβλεπομένων να κατασκευαστούν στην οικοδομική άδεια. Δεν γίνεται αναφορά για αλλαγή χρήσης που θεωρώ ότι συμβαίνει στην περίπτωσή μου.

3. Όπως και να το κάνεις, άλλο είναι η αναφορά στα κυρίως άρθρα του Νόμου και άλλο είναι οι διευκρινίσεις στο παράρτημα αυτού, εννοώντας τη βαρύτητά τους.